BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

X Edycja Konkursu "Sztuka cenniejsza niż złoto"

Gorąco zapraszamy uczniów VII VIII klas szkół podstawowych do udziału w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Sztuka cenniejsza niż złoto”.
Odbędzie się on 13.12.2019 rokuw godzinach: 10.00-14.00 w budynku V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.
Profesjonalne jury będzie oceniało artystów w następujących kategoriach: taniec, śpiew, gra na instrumencie, recytacja, prace plastyczne, teatr jednego aktora, wywiedzione ze słowa.
Karty zgłoszenia, prace plastyczne prosimy przesłać do 06.12.2019r.

Regulamin dostępny do pobrania tutaj.

VII Wojewódzki Konkurs Językowo-Plastyczny

Zapraszamy uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych o zainteresowaniach humanistycznych, artystycznych do wzięcia udziału w VII Wojewódzkim Konkursie Językowo-Plastycznym.

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia dostępny tutaj.

Artyści – górą!

Gorąco zapraszamy uczniów klas gimnazjalnych oraz 7 i 8 klasy szkoły podstawowej do udziału w IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego „Sztuka cenniejsza niż złoto”.

Odbędzie się on 11.12.2018 roku w godzinach: 10.00-14.00 w budynku V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej.

Karty zgłoszenia, prace plastyczne prosimy przesłać do 04.12.2018r.
Regulamin i karta zgłoszenia

III Wojewódzki Konkurs Fotograficzny w tym roku pod hasłem „Piękno gór”

Ewa Pawik .

Serdecznie zapraszamy Uczniów klas III szkół gimnazjalnych i Uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych do uczestnictwa w naszym konkursie.

Szczegóły w regulaminie tutaj.

Prace konkursowe można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły lub wysłać pocztą/kurierem na adres naszego liceum do dnia 26 października 2018 r.

Janusz Siwiorek .

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie "I Ty możesz zostać Poliglotą 2018". Konkurs odbędzie się dnia 27 lutego 2018 roku o godz. 9.00 – uczniowie klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych – w V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, ul. Czapińskiego 8. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie załączonej karty zgłoszenia i przesłanie jej na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub przesłanie faxem: 032 262 27 67 w terminie do 23 lutego 2018 roku

poliglota logo 18

Wojewódzki Konkurs Językowy "I Ty możesz zostać Poliglotą" – 27 lutego 2018 roku (2)

Janusz Siwiorek .

poliglota logo 18

V Wojewódzki Konkurs Językowo – Plastyczny dla uczniów klas gimnazjalnych i siódmych klas szkoły podstawowej

logo konkurs jp 17

Zapraszamy uczniów gimnazjów i siódmych klas szkół podstawowych o zainteresowaniach humanistycznych, artystycznych do wzięcia udziału w V Wojewódzkim Konkursie Językowo - Plastycznym.

Prosimy o nadsyłanie prac plastycznych, plakatów promujących dramat A. Mickiewicza "Dziady cz. II".

Inicjatywa ta jest nawiązaniem do warsztatów prowadzonych przez przedstawiciela Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Akademii Wiedzy w naszej szkole 24 listopada 2017r.

Liczymy na Waszą kreatywność, pomysłowość, wyobraźnię ! Szczegóły w regulaminie.

Życzymy powodzenia!

Regulamin zgłoszenia

Karta zgłoszenia

II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny dla uczniów szkół gimnazjalnych "Województwo śląskie w obiektywie"

Do wzięcia udziału w tej rywalizacji zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych województwa śląskiego, którzy patrzą na otaczający ich świat okiem aparatu fotograficznego.

Celem konkursu jest odkrywanie i dokumentowanie miejsc ciekawych krajobrazowo i turystycznie, zabytków, nowoczesnych obiektów architektury (np. infrastruktury komunikacyjnej, budynków), przyrody oraz mozaiki kulturowej naszej małej ojczyzny.

Prace konkursowe można złożyć osobiście lub wysłać pocztą/kurierem na adres naszego liceum do 20 października 2017 r.

Szczegóły w regulaminie konkursu