BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Spotkanie z Europosłem Markiem Plurą

Admin .

7 grudnia w naszej szkole gościł poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Marek Plura. W czasie spotkania z młodzieżą opowiadał o swoim życiu i pracy w Europarlamencie. Wizyta ta była również okazją, by podziękować wolontariuszom zaangażowanym w Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia. Z tej racji Pan poseł przygotował uczniom specjalne mikołajkowe paczki. Szkoła otrzymała również podziękowania za współpracę od Stowarzyszenia Neuron na rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych – głównego organizatora Paraspartakiady.

Drukuj

Jubileuszowa XX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

Admin .

14 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej, z udziałem blisko 500 zawodników z 38 ośrodków z województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiegoodbyła się Jubileuszowa XX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.
Głównymi organizatorami tego integracyjnego projektu byli: Stowarzyszenie Neuron, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, dąbrowski CSiR oraz nasze Liceum. Honorowy patronat nad Paraspartakiadą, jak co roku objęli: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, który w tym roku ufundował dla wszystkich uczestników okolicznościowy tort z okazji Jubileuszowej XX Paraspartakiady, Śląski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza. Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymał go Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 1. W klasyfikacji generalnej, zwyciężył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej.
Wszystkim organizatorom, uczestnikom, wolontariuszom z Zamoyskiego, i SP nr 8 w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia na XXI Paraspartakiadzie. Fotorelacja z wydarzenia dostępna tutaj.

Drukuj

XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

Sławomir Kozieł .

28 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej, z udziałem blisko 500 zawodników z 50 ośrodków z województw śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego, odbyła się XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.

logo ok

Drukuj

Zapraszamy na XIX Paraspartakiadę

Sławomir Kozieł .

Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia "Neuron" Pomocy Dzieciom i Osobom  Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, mamy przyjemność zaprosić osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na XIX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 28 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej przy Alei Róż 3, w godzinach od 10:00 do 14:00.

logo

Drukuj

O Paraspartakiadzie w TVP Katowice

Admin .

Zapraszamy do obejrzenia materiału TVP Katowice dotyczącego tegorocznej Paraspartakiady.
(13 minuta 47 sekunda)

paraspartakiada tvp

 Źródło:
Aktualności TVP Katowice, 05.12.2017, 21:30

 

Drukuj

XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

(foto Dziennik Zachodni, CSiR, Dariusz Nowak) .

5 grudnia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbyła się XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Wzięło w niej udział blisko 400 zawodników z 39 ośrodków z województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego. Tradycyjnie już na początku Paraspartakiady nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego, a potem przez kilka godzin trwała dobra zabawa, występy artystyczne i zawody sportowe. Głównym organizatorem tego integracyjnego przedsięwzięcia jest, poza Stowarzyszeniem Neuron i Duszpasterstwem Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, nasze Liceum oraz dąbrowski CSiR, a honorowy patronat, jak co roku obejmują nad Paraspartakiadą: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza. Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymał go Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana de La Salle w Częstochowie. W klasyfikacji generalnej tym razem zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach. Wszystkim organizatorom, uczestnikom, wolontariuszom z Zamoyskiego, I LO w Będzinie i SP nr w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Drukuj

XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych już wkrótce…

Admin .

       plakat paraspartakiada mini            paraspartakiada 17 1

Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia "Neuron" Pomocy Dzieciom i Osobom  Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, mamy przyjemność zaprosić wszystkich, którzy zajmują się osobami niepełnosprawnymi i udzielają im wszechstronnej pomocy oraz wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na XVIII Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 5 grudnia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej przy Alei Róż 3, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Uczestnictwo w przedmiotowej imprezie jest ogólnodostępne i bezpłatne.

Program imprezy
Regulamin XVIII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych
Załącznik nr 1 do Regulaminu XVIII Paraspartakiady - karta rejestracyjna uczestników
Załącznik nr 1 A do Regulaminu XVIII Paraspartakiady - karta rejestracyjna osób na wózkach inwalidzkich
Załącznik nr 2 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Załącznik nr 3 - zgoda na wykorzystanie wizerunku

 

Drukuj

Zamoyski organizatorem XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia

Sławomir Kozieł, foto: Piotr Sobierajski .

8 listopada 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, już po raz siedemnasty, z inicjatywy V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego, Stowarzyszenia „Neuron” oraz Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej odbyła się Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Impreza sportowa dla niepełnosprawnych,  która na stałe wpisała się w kalendarz integracyjnych wydarzeń w naszym regionie. I tak jak co roku, poza rywalizacją sportową, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami mogły uczestniczyć w bardzo dobrej zabawie, przeplatanej występami artystycznymi i konkursami; Paraspartakiada to również okazja, do podziękowania osobom, które od lat wspierają idee integracji.

Drukuj

XVII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych już wkrótce…

Admin .

parasp2012Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia „Neuron” Pomocy Dzieciom i Osobom  Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, mamy przyjemność zaprosić wszystkich, którzy zajmują się osobami niepełnosprawnymi i udzielają im wszechstronnej pomocy oraz wszystkie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na XVII Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 8 listopada 2016 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej przy Alei Róż 3, w godzinach od 10:00 do 14:00.

Uczestnictwo w przedmiotowej imprezie jest ogólnodostępne i bezpłatne.

Program imprezy
Regulamin XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych
Załącznik nr 1 do Regulaminu XVII Paraspartakiady - karta rejestracyjna uczestników
Załącznik nr 1 A do Regulaminu XVII Paraspartakiady - karta rejestracyjna osób na wózkach inwalidzkich
Załącznik nr 2 - zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Załącznik nr 3 - zgoda na wykorzystanie wizerunku

Informacje na temat XVII Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych znajdziecie również na stronie Stowarzyszenia Neuron www.neuron-society.eu

Patronat nad XVII Paraspartakiadą Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych  objęli:
ks. dr Grzegorz Kaszak – Biskup Sosnowiecki,
Urszula  Bauer - Śląski Kurator Oświaty,
Zbigniew Podraza – Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza.

logo PFRONPrzedmiotowy projekt jest współfinansowany ze środków PFRON na podstawie umowy nr ZZO/000082/12/D o zlecenie realizacji zadania w ramach art. 36 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.