BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Jubileuszowa Paraspartakiada - relacja i wyniki

Sławomir Kozieł .

27 października 2014 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, już po raz piętnasty, z inicjatywy naszego Liceum, Stowarzyszenia „Neuron” oraz Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej odbyła się Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Impreza sportowa dla osób niepełnosprawnych,  która na stałe wpisała się w kalendarz integracyjnych wydarzeń w naszym regionie. I tak jak co roku, poza rywalizacją sportową, osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami mogły uczestniczyć w bardzo dobrej zabawie, przeplatanej występami artystycznymi i konkursami.

Paraspartakiada to również okazja, by podziękować osobom i instytucją, które od lat wspierają idee integracji. Honorowy patronat nad XV Jubileuszową Paraspartakiadą objęli: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, Śląski Kurator  Oświaty – Stanisław Faber oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza. Tradycją Paraspartakiady stało się również wręczanie Pucharu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego dla zwycięskiej drużyny poprzedniej Paraspartakiady, tym razem ta cenna nagroda trafiła do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie. Natomiast w XV Paraspartakiadzie w klasyfikacji generalnej zwyciężył Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Sosnowcu i otrzymał nagrodę - telewizor, ufundowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty.

W tegorocznych zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 380 zawodników z 35 ośrodków z województwa śląskiego i małopolskiego. W przeprowadzeniu imprezy pomagali wolontariusze z Zamoyskiego oraz Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej. Wszystkim uczestnikom, wolontariuszom, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na XVI  Paraspartakiadę.

Pełna lista wyników XV Paraspartakiady Śląska i Zagłębia