BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019

Powtarzamy nasz spektakl, czyli „Nędznicy” na deskach Pałacu Kultury Zagłębia

Ewa Pawik .

Co? W ramach imprezy „Dabrowa łączy pokolenia”.
Scenariusz przedstawienia „24601” został oparty na fragmentach powieści „Nędznicy” Wiktora Hugo oraz musicalu „Les Misérables”. W spektaklu losy Jeana i Javerta ujęte zostały w ich zasadniczym kształcie, dzięki czemu dzieło teatralne zachowuje ducha i przesłanie literackiego pierwowzoru.

Gdzie? Sala Teatralna Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

Kiedy? 16 kwietnia 2019 r., o godz. 18.00.

Konrad wyzwolony

Stanisław Wyspiański na początku XX wieku w „Wyzwoleniu” podjął się niezwykle trudnej sztuki reinterpretacji postaci Konrada, powszechnie uważanego za nienaruszalny archetyp polskiego bohatera prometejskiego, a dziś ponad sto lat później Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie poszedł o krok dalej, przywołując na deski dużej sceny dwa duchy twórczości narodowej: Mickiewicza i Wyspiańskiego, lecz przedstawił je w sposób niecodzienny, nieco nieoczywisty, a dla niektórych prawdopodobnie szokujący. Tak oto powstał zupełnie współczesny seans spirytystyczny, w którym dnia 23.03.2019 roku okazję mieli uczestniczyć uczniowie Zamoyskiego.

24601 – nowy spektakl SKT Prima Sort

Prezentujemy zdjęcia z przedstawienia, którego premiera odbyła się w ramach Święta Szkoły w dniu 14 marca 2019 roku w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej (współorganizator spektaklu).

Ewa Pawik – opiekun SKT Prima Sort

Profilaktyczny spektakl teatralny

Ewa Pawik .

W dniu 30 listopada 2018 roku w naszej szkole gościliśmy pana Piotra Ślęzaka – realizatora działań profilaktycznych i dramowych, związanego z grupą ALPMIM Interwencja Artystyczna działającą w Krakowie. Pan Piotr Ślęzak skierował do młodzieży spektakl pt. „Przyszłość?”, w którym poruszony został nie tylko problem negatywnych skutków różnego typu uzależnień, ale także zagadnienia realiów rynku pracy oraz wyborów dróg życia przez młodych ludzi. Uczniowie, na pytanie, co zachwyciło ich w spektaklu najbardziej, odpowiedzieli, że była to prawda – treści i emocji oraz pozytywna konkluzja, że dzięki własnemu zaangażowaniu w podjęte działania są w stanie osiągnąć bardzo dużo. Składamy serdeczne podziękowania panu Piotrowi Ślęzakowi za inscenizację spektaklu, a pracownikom Wydziału Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej za współorganizację wydarzenia.

„Co widziała Pani Z.?” (wideo)

Dąbrowa Górnicza – profil oficjalny .

Zapis przedstawienia plenerowego "Co widziała Pani Z.?" opartego na motywach sztuki "W Dąbrowie Górniczej" Gabrieli Zapolskiej. To trzeba zobaczyć. Brawa dla realizatorów i zespołu Prima Sort z V LO Zamoyski Dąbrowa Górnicza W roku 1896 do Dąbrowy Górniczej przybyła Gabriela Zapolska, autorka "Moralności Pani Dulskiej". I opisała to, co zobaczyła. Przeżyjcie tę historię, dumnego, robotniczego miasta...

co widziala pani Z 18

"Co widziała Pani Z.?" - zapowiedź spektaklu plenerowego, 1 maja 2018

W roku 1896 do Dąbrowy Górniczej przybyła Gabriela Zapolska, autorka "Moralności Pani Dulskiej". I opisała to, co zobaczyła. Chcecie przeżyć tę historię? 1 maja przybądźcie na widowisko multimedialne pt. "Co widziała Pani Z.?" Zaprasza Fabryka Pełna Życia czyli strefa kultury Dębowy Maj Festiwal 2018 - eksplozja aktywności i kultury Emocje gwarantowane: scena, multimedia, aktorzy z grupy Prima Sort V LO Zamoyski w Dąbrowie Górniczej! Będzie się działo. https://www.facebook.com/MiastoDabrowaGornicza/videos/2141772372516541/

Teatr cieni, czarny teatr, chór, akordeon i choreografia – po prostu wielki sukces spektaklu "Dzieje córki Tewjego"

Ewa Pawik .

pkz logo          prima sort logo

Kolejny spektakl przygotowany przez SKT Prima Sort i zagrany w dniu 14 marca 2018 roku w ramach Święta Szkoły zgromadził na widowni największej z sal Pałacu Kultury Zagłębia komplet widzów i został nagrodzony owacjami na stojąco. Tym razem zmierzyliśmy się z inscenizacją spektaklu opartego na motywach musicalu „Skrzypek na dachu” oraz powieści „Dzieje Tewji Mleczarza” Szolema Alejchema.

Szkolne Koło Teatralne Prima Sort zagrało dla Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu

Ewa Pawik .

Do współorganizacji akcji charytatywnej SKT Prima Sort zostało zaproszone przez dąbrowskie Techniczne Zakłady Naukowe. Ponadto naszą akcję wsparli m. in.: Agencja Dramatu i Teatru w Warszawie, wyrażając zgodę na inscenizację komedii "Mąż zmarł, ale już mu lepiej" Izabeli Degórskiej oraz Hanna Banaszak, przedstawiciele Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i członkowie zespołu Elektryczne Gitary, którzy umożliwili nam skorzystanie z ich repertuaru w procesie udźwiękowienia przedstawienia. Przygotowany przez nas spektakl teatralny w dniu 17 stycznia 2018 roku wypełnił po brzegi Salę Widowiskowo-Koncertową "Muza" w Sosnowcu. Nasi widzowie przyjechali nawet z centralnej Polski. Serdecznie dziękujemy Państwu, którzy zechcieli przybyć na to przedstawienie, za: obecność w tym dniu z nami, wsparcie finansowe Hospicjum im. św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu oraz wszystkie gratulacje i liczne wyrazy uznania skierowane pod adresem naszych aktorów.