BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Dzień Absolwenta 2019

Dzień Absolwenta 2019!!!

Data 30.10 jest już bardzo symboliczna dla społeczności V LO. W tym dniu odbywają się spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy osiągnęli sukces w życiu zawodowym oraz wykonują ciekawą pracę. W tym roku o swoich pasjach opowiedzieli Krzysztof Cwykiel oraz Sebastian Baczewski.

Pierwszy z absolwentów- Krzysztof to specjalista z branży informatycznej z tytułem magistra zarządzania. Maturę zdawał w roku 1999, a uczęszczał do klasy matematyczno-fizycznej. Obecnie jest prezesem zarządu firmy z branży IT. Jego specjalizacja to systemy ERP. Ze zgromadzonymi uczniami absolwent podzielił się wspomnieniami szkolnymi. Ścisłowcy byli pod wielkim wrażeniem prezentacji multimedialnej, wiedzy, doświadczenia Krzysztofa.

Natomiast Sebastian to „Świeżak”. Kończył nasze liceum 2 lata temu, a był uczniem w klasie dwujęzycznej. Aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej jazz i muzykoterapię. Humaniści mieli możliwość wysłuchania jego gry na trąbce. Wszystkich poruszył wątek pracy naszego absolwenta z chorymi dziećmi jako terapii wspomagającej leczenie wielu chorób i uwalnianie toksycznych emocji. Słuchaczy Sebastian wprowadził także w magiczny klimat jazzu.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Drukuj

Dzień Absolwenta 2018

Dzień Absolwenta


30 października to magiczna już data dla społeczności VLO. Od kilku lat odbywają się ciekawe i wzruszające spotkania młodzieży z absolwentami, którzy osiągnęli w życiu sukces, wykonują ciekawą pracę. Dzielą się doświadczeniami z młodym pokoleniem, a na chwile wzruszeń też jest pora. I tak było i w tym roku- 2018. Odwiedzili nas: lekarze weterynarii Magdalena Kubiak oraz Igor Przegrałek oraz dziennikarka TVP3 Katowice - Ilona Ptak.
Dla uczniów uczęszczających na rozszerzenia z biologii i chemii to było bardzo kreatywne spotkanie. Absolwenci w ciekawy sposób zapoznali i zareklamowali wykonywaną pracę i zawód. Choć prezentacja multimedialna obfitowała w drastyczne zdjęcia, to przecież weterynarz musi być silny psychiczny, odporny na stres i wrażliwy na krzywdę.
Na humanistów czekała „uczta” dziennikarska. Nasza absolwentka Ilona, prowadząca min. program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” zaintrygowała zgromadzonych mrożącymi krew w żyłach historiami, humorystycznymi „wpadkami” z planu, ale także dostarczyła cennych informacji dotyczących studiów i pracy dziennikarza, montowania programu.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Drukuj

Dzień Absolwenta

Tradycją naszej szkoły są już spotkania "Zamoyszczaków" z absolwentami. To niezwykła okazja do wymiany doświadczeń, rad życiowych dotyczących nauki, dorosłych przedsięwzięć. Ale także chwile wzruszenia dla byłych uczniów "Piątki" i nauczycieli wychowawców. Tak też było i w tym roku. 30.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole Agatę Widera-Burda i Michała Gadek. Między zaproszonymi absolwentami, a nasza młodzieżą wywiązała się ożywiona dyskusja, a zadawane pytania dotyczyły kierunku studiów, pracy zawodowej, predyspozycji artystycznych oraz wspomnień szkolnych. Dzień upłynął w serdecznej atmosferze. A żartobliwym opowieściom z zamierzchłej przeszłości nie było końca….Agata chodziła do klasy humanistycznej i kończyła szkołę w 2007r. Obecnie jest śpiewaczką operową w Filharmonii Częstochowskiej. Absolwentka ma na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne, prestiżowe nagrody, choć kariera artystyczna okupiona była i jest ciężką pracą, wyjazdami, wyrzeczeniami. Agata oczywiście zaśpiewała fragmenty partii operowych, aby zaprezentować swoje możliwości wokalne. Aczkolwiek "Hallelujah" Cohena zachwyciła i poruszyła wszystkich zebranych humanistów.

Natomiast Michał to absolwent z roku 1997 z klasy matematyczno-informatycznej. Można rzec "człowiek renesansu", bo posiada wiele talentów i pasji. Jest architektem, zgodnie ze swoim kierunkiem studiów, ale także grafikiem komputerowym i fotografem. Biega z tradycyjnym, starym aparatem na klisze głównie po uliczkach Wrocławia i utrwala to co ciekawe, przemijające, urokliwe. Najbardziej zebranych na sali "ścisłowców" zainteresował swoją fotoksiążką i animacjami w 3D.

Dziękujemy absolwentom za przybycie do naszej szkoły i zapraszamy kolejne, wielkie postaci V LO za rok!!!

Drukuj

Dzień Absolwenta

W piątek 28 października 2016 roku gościliśmy w szkole naszego absolwenta z 2001 roku Pana Piotra Nowotarskiego z klasy matematyczno- informatycznej, który zapoznał grupy rozszerzone z biologii i chemii ze swoją pracą. Od ukończenia studiów zajmuje się sprzętem medycznym do badań hematologicznych i biochemicznych. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji np. dotyczących zależności pobierana i przewożenia próbek krwi a końcowym wynikiem i specyfiką wykonywanej pracy. Temat nie został wyczerpany, więc liczymy na kolejne spotkanie.

Drukuj

Dzień Absolwenta

W dniu 26.10.2015r. w naszej szkole odbył się Dzień Absolwenta. Jak co roku gościliśmy absolwentów, którzy odnieśli sukces zawodowy i są znanymi postaciami na polu nauki, sztuki, gospodarki,   polityki. W tym roku swoimi osiągnięciami i  doświadczeniami podzielili się : Magdalena Tramer (Wysokrocka) oraz dr Dominika Siewniak-Maciuszek.

Magda związana jest z teatrem awangardowym, offowym, alternatywnym. Pracowała przy przedstawieniach w Kłodzku, Słupsku.  Aktualnie związała się z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz gra w filmach u boku znanych aktorów np. rola w „Gejszy”.  Nasza, dawna uczennica podzieliła się z nami ciekawymi wspomnieniami dotyczącymi swojej drogi zawodowej, pokazując zdjęcia z planów filmowych, teatralnych.

Więcej artykułów…