BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Dzień z Wydziałem Prawa i Administracji

Admin .

W dniu 17 kwietnia 2018 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dniu z Wydziałem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Celem spotkania było przybliżenie oferty dydaktycznej Wydziału. Spotkanie otworzył wykład "Administracyjno-prawny status osiemnastolatka" w czasie którego zaprezentowano problemy związane z dowodami osobistymi, nadawaniem i zmianą imion oraz nazwisk, prawem jazdy, skutkami przebywania pod wpływem alkoholu, e-papierosami, a także status studenta Uniwersytetu Śląskiego.

Przedstawiciel Samorządu Studenckiego WPiA UŚ zaprezentował zasady rekrutacji na poszczególne kierunki studiów w roku akademickim 2018/2019. Działające na Wydziale Koła Naukowe Prawa Pracy oraz Debat Oksfordzkich przedstawiły swoją ofertę. Przedstawiono również zasoby jakimi dysponuje biblioteka wydziałowa wspierająca pracę i rozwój studentów. Następnie udaliśmy się na wycieczkę po Wydziale Prawa i Administracji zorganizowaną przez przedstawicieli kół naukowych działających na Wydziale.