BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Dzień Hiszpański - Día de la Hispanidad

Admin .

Dzień 9. X. 2018 był w naszej szkole Dniem Hiszpańskim. W Hiszpanii i w krajach Ameryki Łacińskiej 12 października jest świętem narodowym i nazywa się Día de la Hispanidad. W całej szkole słychać było gorące rytmy hiszpańkich piosenek, a dominujacymi w tym dniu kolorami były czerwony i żółty – kolory flagi hiszpańskiej. Wraz z zaproszonymi gośćmi: uczniami Szkoły Podstawowej nr 29 im. A. Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej wysłuchaliśmy wykładu dr Cecylii Tatoj z Zakładu Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich Uniwersytetu Śląskiego na temat różnic kulturowych. Uczniowie przygotowali mnóstwo specjałów kuchni hiszpańskiej, mogliśmy spróbować między innymi takich dań, jak gazpacho, tortilla de patatas, crema catalana, paella i churros, a quiz dotyczący Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych wygrała Oliwia Ciosek z klasy IIa.