BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Komunikat w związku z występowaniem koronawirusa

Admin .

Szanowni Państwo
Uczniowie i Rodzice

W związku z panującą epidemią koronawirusaapelujemy o zachowanie zasad higieny i profilaktyki zdrowotnej zalecanej przez Ministerstwo Zdrowia.
Wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce stwarza zagrożenie zdrowia Obywateli.
Apelujemy o pozostanie w domach, niewychodzenie bez wyraźnej potrzeby oraz nieuczestniczenie we wszelkich imprezach i spotkaniach, które skupiają ludzi. Spotkania takie zwiększają ryzyko zakażenia koronawirusem.

Obowiązkiem wszystkich jest zachowanie odpowiedzialnej postawy za zdrowie swoje oraz osób najbliższych.

W związku z docierającymi do nas informacjami o planowanej zabawie Półmetkowej organizowanej przez naszych uczniów w dniu 13.03.2020 roku w Sosnowcu w Klubie Remedium po pierwsze informujemy, że

Szkoła nie jest organizatorem tej imprezy

ponadto uważamy, że imprezę należy absolutnie przełożyć i zorganizować po wygaśnięciu zagrożeń.

Zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia zalecane jest powstrzymanie się od organizowania imprez, na których przebywa wiele osób. Mając na uwadze fakt, że dzisiaj na terenie Sosnowca stwierdzono przypadek osoby zarażonej koronawirusem szczególnie apelujemy do Naszej Młodzieży o dojrzałość i wyobraźnię. Wy jako młode osoby możecie przejść to zakażenie nawet dla siebie niezauważalnie, co nie oznacza, że Wasi dziadkowie, czy rodzice będą mieli tyle samo szczęścia. Nikt z nas nie wie jak jego organizm zareaguje na kontakt z tym wirusem. W związku z tym walka z nim ma polegać na wspólnym odpowiedzialnym działaniu i trosce o siebie nawzajem.

dyrekcja szkoły