BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

Finał Szkolnej Ligii Szachowej

Sławomir Kozieł/Kornelia Tryjańska Foto Piotr Sobierajski - Naszemiasto.pl .

13 kwietnia 2018 roku, z tradycyjnym już udziałem naszych wolontariuszy, odbył się finał Szkolnej Ligii Szachowej. Organizatorami tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty oraz Szkoła Podstawowa nr 18 w Dąbrowie Górniczej. Do rywalizacji przystąpiło w tym roku 10 dąbrowskich podstawówek. Każda drużyna szkolna składała się z czterech zawodników, w tym przynajmniej jedna szachistka.

 Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8, zdobywając 17 punktów, drugie Katolicka Szkoła Podstawowa z 16 punktami, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Strzemieszycach - 14 punktów. Patronat nad rozgrywkami Ligii objęli: Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz sosnowiecka Delegatura Kuratorium Oświaty. Fundatorem nagród był Pan Lechosław Juszczyk (Lemir Skoda) oraz firma Alphabet. Sędzią na wszystkich etapach rozgrywek była uczennica naszej szkoły Kornelia Tryjańska. Organizatorom gratulujemy realizacji wspaniałego przedsięwzięcia.