BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

28 Finał WOŚP - Wiatr w żagle

Admin .

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała już po raz 28, dzięki naszym niezastąpionym wolontariuszom sztab działający przy V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego zebrał 52 146,29zl.

Brawo Wy. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

Drukuj

27 Finał WOŚP - Pomaganie jest dziecinnie proste

Admin .

Po raz pierwszy zagrała w 1993 roku. Dziś gra po raz 27. i nie zamierza przestać. W tym roku pod hasłem - Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha. Wolontariusze V LO po raz kolejny nie zawiedli i w liczbie 79 osób z ogromną mocą zaangażowali się w tegoroczną zbiórkę. Finał odbywał sie wyjątkowo w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, ale i tam potrafili nas znaleźć darczyńcy. Udało nam się zebrać kwotę 41774,49 plus obca waluta. Przy budynku Biblioteki Miejskiej w Dąbrowie Górniczej działał; Sklepik pod Aniołem; prowadzony przez uczniów naszego liceum. Można tam było zakupić ciasta przygotowanie przez naszych uczniów oraz nabyć kalendarze, książki oraz inne przedmioty sponsorowane przez Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej. Również finał tzw. Światełko do nieba miał inną postać. Ze względu na ochronę zwierząt zaprezentowano nam taniec z ogniem. Na finale zjawił się nowo wybrany prezydent Marcin Bazylak, aby osobiście podziękować nam za nasze zaangażowanie. Bardzo dziekuję wszystkim za Wasze ogromne zaangażowanie!!! Małgorzata Przeździk-Zynek

Drukuj

26 Finał WOŚP - Wyrównanie szans w leczeniu noworodków

Admin .

26. Finał WOŚP odbył się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem było pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Po raz pierwszy sztab działający przy V LO musiał zmierzyć się z nową sytuacją - zamkniętymi sklepami w niedzielę. Sytuacja w dwójnasób była kłopotliwa, raz niemożliwość zagrzania się w ciepłym pomieszczeniu w ten mroźny dzień, dwa liczba miejsc, w których można było znaleźć potencjalnych ofiarodawców. Niemożliwe stało się wykonalne udało nam się pobić zeszłoroczny rekord i uzbieraliśmy kwotę 43 528,12 zł. Wielkie dzęki za Wasze serca!
Małgorzata Przeździk-Zynek

Drukuj

25 Finał WOŚP za nami

Admin .

25. Finał WOŚP - 2017 - Zaczynamy letnią zadymę w środku zimy Za zebrane w tym roku pieniądze z kwesty Fundacja WOŚP planuje kupić urządzenia medyczne dla oddziałów geriatrycznych. Nasza młodzież jak zwykle nas nie zawiodła o czym świadczy rekordowa kwota, którą razem uzbieraliśmy 43453,91 zł. Nasz sztab był najlepszy w Dąbrowie. Wielkie brawa dla kwestujących i oczywiście tych, którzy ich obdarowywali. Nieoceniona jest również pomoc wladz naszego miasta w postaci, koszulek, ciepłego posiłku oraz gadżetów do naszego Sklepiku pod Aniołem Dąbrowski finał jak zwykle zakończyło Światełko do nieba na Placu Wolności Za pomoc i wsparcie wszystkim zaangażowanym w to Wielkie Granie.

Serdecznie dziękujemy. Brawo WY Małgorzata Przeździk-Zynek

Drukuj

24 Finał WOŚP

Admin .

W niedzielę 10.01.2016 r. po raz kolejny grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy a wraz z nią ok 80 wolontariuszy z naszego liceum. Pieniądze zbierane podczas 24. Finału będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Wolontariusze po odprawie w Pałacu KulturyZagłębia, w której uczestniczył prezydent Zbigniew Podraza, ruszyli w miasto. Nasz sztab oprócz wolontariuszy jak zwykle wspierał Sklepik pod Aniołem i po raz pierwszy ochotnicy z MOPSu. Zebraliśmy kwotę 33 105,74 zł Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy kwotę tę przeliczyli. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję za pomoc i udział. Małgorzata Przeździk-Zynek