BANER3z_nowe_perspektywy perspektywy2019
Drukuj

IV edycja Młodych Jałmużników

Natasza Rodziewicz .

7 października 2014 roku  odbyło się spotkanie wolontariuszy w ramach IV edycji programu "Młodzi Jałmużnicy". Miało oni miejsce w siedzibie Caritas  w Sosnowcu. Tegoroczne spotkanie, dotyczyło roli wolontariuszy oraz tego, jak ważne jest motywowanie do bezinteresownego pomagania. Spotkanie rozpoczęło się wykładem ks. Piotra Pilśniaka, dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Festiwalu, który w tym roku obchodzić będzie swoje 20- lecie. Ksiądz podkreślał jak ważna jest rola wolontariuszy w tego typu wydarzeniach.

Kolejni prelegenci Piotr Hobler oraz Przemysław Wojciechowski motywowali  uczestników do niesienia pomocy i działania w klubach wolontariusza lub organizacjach charytatywnych. W trakcie warsztatów uczestnicy zostali podzieleni na grupy, w których omawiali różne sposoby działalności charytatywnej.

Warsztaty, takie jak te, są świetną okazją, by dowiedzieć się jak w świadomy sposób pomagać mądrze ludziom, którzy naprawdę tego potrzebują. Organizatorzy starają się każdego roku uświadomić młodzieży, że aby nieść pomoc nie trzeba nadzwyczajnych środków, a wystarczy jedynie chcieć.